implanty płock

Już teraz zarezerwuj wizytę elektronicznie!

Z początkiem roku 2020 wprowadziliśmy możliwość elektronicznej rezerwacji.

Kliknij i zarezerwuj

Nasze usługi

Kamień nazębny - jest problemem dotykającym wielu pacjentów.Kamień nazębny jest jednym z czynników które odpowiadają za choroby dziąseł i przyzębia.Wpływ na przyzębie mają też nieprawidłowe wypełnienia przydziąsłowe , które uciskają i drażnią przyzębie oraz nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne.

Czym jest kamień nazębny?
Kamień nazębny nad jak i poddziąsłowy powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej zlokalizowanej w okolicy dziąsła. Pierwsze ogniska wapnienia pojawiają się już po 6h.Wyraźne wapnienie płytki obserwuje się zwykle po 3 dniach.Kamień nazębny podtrzymuje stan zapalny brzegu dziąsła drażniąc go przede wszystkim mechanicznie.Szczególnie kamień poddziąsłowy znajdujący się w kieszonce dziąsłowej drażniąc i uciskając ścianę dziąsłową kieszonki wywołuje w niej ogniska martwicze odleżyny i owrzodzenia.Kamień nazębny składa się głównie z substancji zawartych w ślinie ,bakterii próchnicotwórczych i ich produktów przemiany materii , złuszczonych komórek nabłonka ,wapnia , fosforu , resztek pożywienia.

Czy warto usuwać kamień nazębny?
Zdecydowanie tak ! Kamień nazębny należy bezwzględnie usuwać ,gdyż nieusuwany może prowadzić do chorób dziąseł i próchnicy. Objawem toczącego się stanu zapalnego w tkance dziąsła jest jego krwawienie . Dziąsło może krwawić samoistnie , podczas szczotkowania zębów lub spożywania pokarmów. W wyniku stopniowego rozszerzania się procesu zapalnego w głąb tkanek przyzębia zniszczeniu ulega także aparat zawieszeniowy zębów , doprowadzając do coraz większego ich rozchwiania . Znacznemu rozchwianiu zębów towarzyszy odczucie wysadzania zęba z zębodołu , bolesność podczas jedzenia twardych pokarmów oraz wrażliwość na opukiwanie.

Zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego.
Najlepszym sposobem zapobiegania jest częste szczotkowanie zębów w celu usunięcia płytki nazębnej z której powstaje. Stosowanie odpowiedniej pasty do zębów i płukanek do tego przeznaczonych również opóźnia powstawanie kamienia.Samego kamienia nazębnego gdy już powstanie nie można usunąć domowymi metodami , wtedy pozostaje wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Piśmiennictwo:Choroby błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia- Zbigniew Jańczuk Stomatologia zachowawcza- Z. Jańczuk

Rezerwacja wizyty

Termin wizyty mogą Państwo ustalić przez internet, wysyłając e-mail, telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

 

NOWOŚĆ: Zarezerwuj wizytę przez internet!

 

Płock, ul.Słoneczna 3
+48 503 171 276

Zarezerwuj przez Internet

Izabela Grabowska-Fighiera - ZnanyLekarz.pl

chirurg stomatolog płock

Stomatologia Płock

Idealny gabinet stomatologiczny to taki, który wzbudza w klientach pewność, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że wykonywana przez nas stomatologia taka właśnie jest. Każdy przyjmujący u nas dentysta posiada nie tylko odpowiednie i wysokie kwalifikacje, ale również właściwe i przyjazne podejście do pacjentów, a już szczególnie takimi cechami odznacza się stomatolog dziecięcy.


Dobry dentysta to taki, który nie tylko poprawnie zdiagnozuje problem, ale też zaproponuje najlepszą metodę leczenia. Współczesna stomatologia oferuje wyjątkowe rozwiązania – bezbolesne, szybkie, bardziej trwałe. I każdy nasz stomatolog właśnie z takich umiejętnie korzysta. Skutecznie i od wielu lat zajmujemy się zarówno profilaktyką zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, jak i leczeniem ubytków. W dziedzinie naszej działalności znajduje się także protetyka, a także stomatologia estetyczna.


U nas dla każdego klienta znajdzie się stomatolog rozumiejący konkretne potrzeby wynikające zwłaszcza z wieku pacjenta. Do każdego klienta należy podejść indywidualnie, bo każdy ząb to odrębny przypadek, do którego pod żadnym pozorem nie można podchodzić w sposób mechaniczny. Tym też sposobem przyjmuje u nas stomatolog dziecięcy, który jest doskonale obeznany ze specyfiką pierwszych ząbków oraz wyróżnia się wyjątkowym podejściem do najmłodszych pacjentów, dentyści, dla których protetyka nie kryje w sobie tajemnic, czy też dentysta, który jest specjalistą od pięknego uśmiechu.


Możesz być pewien profesjonalnej opieki stomatologicznej ponieważ lekarz Izabela Grabowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, posiadając dyplom nr: 680/215 oraz legitymację członkowską nr: 424


Zapewniamy, że każdy pracujący u nas stomatolog korzysta z materiałów gwarantujących trwałość i estetyczny efekt. Ponadto sięgamy po nowoczesne urządzenia (w tym kamerę wewnątrzustną), mamy także możliwość zrobienia zdjęć RTG na miejscu. Leczenie kanałowe natomiast wykonujemy mikroskopem endodontycznym, który zapewnia większą precyzję wykonywanego zabiegu. Zaawansowana protetyka potrafi sprawić, że pacjent szybko zapomni o poczynionych zmianach, ciesząc się pięknym uśmiechem.


Każdy nasz dentysta to gwarancja wysokiej jakości usług oraz przyjaznej atmosfery. Oferujemy Państwu gabinet dentystyczny o charakterze rodzinnym, który zapewni komfort i uśmiech na twarzy wszystkim pacjentom, bez względu na wiek.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Stomatolog Izabela Grabowska. | Polityka prywatności | Informacja
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.