implanty płock

Już teraz zarezerwuj wizytę elektronicznie!

Z początkiem roku 2020 wprowadziliśmy możliwość elektronicznej rezerwacji.

Kliknij i zarezerwuj

Nasze usługi

Paradontoza (parodontopathia) jest chorobą przyzębia , prowadzi do rozchwiania zębów , a w najgorszym wypadku do ich utraty. W skład przyzębia wchodzą tkanki stykające się w obrębie szyjki zęba a więc dziąsło , ozębna, okostna , kość wyrostka zębodołowego a także cement korzeniowy. Leczeniem parodontozy zajmuje się periodontologia. Najczęstsze choroby przyzębia to zapalenie dziąsła(gingivitis) i przyzębia(periodontitis) uwarunkowane płytką bakteryjną. Parodontoza swój rozwój rozpoczyna na zębach, wnikając stopniowo w kieszonki dziąsłowe i przestrzenie międzyzębowe. Następnie bakterie, wywołując stany zapalne, wnikają coraz głębiej w dziąsła, ozębną, korzenie i kość.

Objawy paradontozy.
Głównymi objawami paradontozy są stany zapalne dziąseł (nabrzmiałe, czerwone, bolesne dziąsła) oraz chwiejące się zęby. Dodatkowo chorobie może towarzyszyć nieprzyjemny zapach z ust , ropnie i owrzodzenia dziąseł.

Przyczyny powstawania paradontozy.
Bezpośrednią przyczyną wywoływania paradontozy są bakterie znajdujące się w jamie ustnej oraz utrzymywanie niewłaściwej higieny, przy występowaniu płytki nazębnej i kamienia.Ponadto ryzyko wystąpienia paradontozy zwiększa się jeśli mamy nieprawidłowy zgryz, nawisające wypełnienia, nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne , choroby reumatoidalne , cukrzycę oraz niewłaściwą dietę.Niekiedy wskazuje się na uwarunkowania naturalne jako jeden z czynników sprzyjających pojawieniu się paradontozy.Ryzyko wystąpienia choroby staje się niebezpiecznie duże w przypadku palenia papierosów oraz nadużywania alkoholu.

Leczenie paradontozy.
Polega ono na oczyszczaniu miejsc ,gdzie namnażają się bakterie ,leczeniu stanów zapalnych dziąseł, stosując antybiotyki oraz specjalne zabiegi.Ale najlepszym sposobem walki z paradontozą jest profilaktyka, czyli regularne szczotkowanie, używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej .Nie należy także zapominać o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym, usuwaniu kamienia, pozwala to na wczesne wykrycie paradontozy w początkowym stadium.

Piśmiennictwo:Choroby błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia - Z . Jańczuk

Rezerwacja wizyty

Termin wizyty mogą Państwo ustalić przez internet, wysyłając e-mail, telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

 

NOWOŚĆ: Zarezerwuj wizytę przez internet!

 

Płock, ul.Słoneczna 3
+48 503 171 276

Zarezerwuj przez Internet

Izabela Grabowska-Fighiera - ZnanyLekarz.pl

chirurg stomatolog płock

Stomatologia Płock

Idealny gabinet stomatologiczny to taki, który wzbudza w klientach pewność, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że wykonywana przez nas stomatologia taka właśnie jest. Każdy przyjmujący u nas dentysta posiada nie tylko odpowiednie i wysokie kwalifikacje, ale również właściwe i przyjazne podejście do pacjentów, a już szczególnie takimi cechami odznacza się stomatolog dziecięcy.


Dobry dentysta to taki, który nie tylko poprawnie zdiagnozuje problem, ale też zaproponuje najlepszą metodę leczenia. Współczesna stomatologia oferuje wyjątkowe rozwiązania – bezbolesne, szybkie, bardziej trwałe. I każdy nasz stomatolog właśnie z takich umiejętnie korzysta. Skutecznie i od wielu lat zajmujemy się zarówno profilaktyką zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, jak i leczeniem ubytków. W dziedzinie naszej działalności znajduje się także protetyka, a także stomatologia estetyczna.


U nas dla każdego klienta znajdzie się stomatolog rozumiejący konkretne potrzeby wynikające zwłaszcza z wieku pacjenta. Do każdego klienta należy podejść indywidualnie, bo każdy ząb to odrębny przypadek, do którego pod żadnym pozorem nie można podchodzić w sposób mechaniczny. Tym też sposobem przyjmuje u nas stomatolog dziecięcy, który jest doskonale obeznany ze specyfiką pierwszych ząbków oraz wyróżnia się wyjątkowym podejściem do najmłodszych pacjentów, dentyści, dla których protetyka nie kryje w sobie tajemnic, czy też dentysta, który jest specjalistą od pięknego uśmiechu.


Możesz być pewien profesjonalnej opieki stomatologicznej ponieważ lekarz Izabela Grabowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, posiadając dyplom nr: 680/215 oraz legitymację członkowską nr: 424


Zapewniamy, że każdy pracujący u nas stomatolog korzysta z materiałów gwarantujących trwałość i estetyczny efekt. Ponadto sięgamy po nowoczesne urządzenia (w tym kamerę wewnątrzustną), mamy także możliwość zrobienia zdjęć RTG na miejscu. Leczenie kanałowe natomiast wykonujemy mikroskopem endodontycznym, który zapewnia większą precyzję wykonywanego zabiegu. Zaawansowana protetyka potrafi sprawić, że pacjent szybko zapomni o poczynionych zmianach, ciesząc się pięknym uśmiechem.


Każdy nasz dentysta to gwarancja wysokiej jakości usług oraz przyjaznej atmosfery. Oferujemy Państwu gabinet dentystyczny o charakterze rodzinnym, który zapewni komfort i uśmiech na twarzy wszystkim pacjentom, bez względu na wiek.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Stomatolog Izabela Grabowska. | Polityka prywatności | Informacja
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.