implanty płock

Już teraz zarezerwuj wizytę elektronicznie!

Z początkiem roku 2020 wprowadziliśmy możliwość elektronicznej rezerwacji.

Kliknij i zarezerwuj

Nasze usługi

Próchnica jest najczęstszą przyczyną naszych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Większość z nas miała lub ma ubytki wywołane próchnicą czyli dziury w zębach. Każda tkanka twarda zęba (szkliwo, zębina , kostniwo) a także każda jego część (korona , korzeń) może zostać zaatakowana próchnicą , pod warunkiem ,że jest wystawiona na bezpośrednie działanie czynników próchnicotwórczych. Najczęściej jednak próchnica atakuje pokrytą szkliwem koronę zęba , nierzadko wkrótce po jego wyrżnięciu. Miejscami predysponującymi do próchnicy są przede wszystkim zagłębienia anatomiczne oraz powierzchnie styczne , co zależy w dużej mierze od trudności w ich oczyszczaniu przez ślinę i podczas zabiegów higienicznych. Poczytajmy co możemy zrobić aby uniknąć próchnicy.

Czym jest próchnica?
Próchnica jest to rozkład zęba powodowany czynnikami zewnętrznymi.

Dlaczego powstaje próchnica?
Istnieją cztery główne elementy mające wpływ na powstawanie próchnicy , a mianowicie : bakterie , cukry, uwarunkowania naturalne oraz czas .Bakterie znajdujące się w naszej jamie ustnej uczestniczą w rozwoju procesu próchniczego – sprzyjają tworzeniu się płytki nazębnej. Produkują m.in.kwas mlekowy ,który przyspiesza rozkład i demineralizacje szkliwa zębów.Cukry są pożywieniem dla bakterii. Procesy metaboliczne bakterii , oparte właśnie na cukrach, to główny motor powstawania próchnicy oraz płytki nazębnej. Warto nadmienić , że nie wszystko , co słodkie , szkodzi zębom. Najgorsze pod tym względem są : glukoza, fruktoza czy sacharoza. W przypadku czynników genetycznych sprawa jest oczywista – niektórzy z nas po prostu są skazani na większe zmagania z próchnicą , podczas gdy inni będą mieć mniej problemów z próchnicą.

Zapobieganie próchnicy.
Nie należy jednak obawiać się próchnicy , co raczej nie dopuścić do jej zapoczątkowania. A jak to zrobić? Szczotkujmy właściwie zęby po każdym posiłku , a przynajmniej 2-3 razy dziennie , używajmy nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.Nie zapominajmy o oczyszczeniu języka , gdzie także mogą rozwijać się bakterie. Unikajmy też produktów bogatych w cukier i pamiętajmy o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa.

Leczenie próchnicy.
W przypadku gdy pojawiła się już dziura w zębie , musimy udać się do lekarza na leczenie i wstawienie wypełnienia, potocznie zwanego plombą.Pamiętajmy , że kluczowym czynnikiem jest czas , im wcześniej udamy się do dentysty , tym łatwiejszy będzie zabieg.Bardzo ważne jest aby jak najszybciej usunąć chore fragmenty zęba bowiem jeśli zaniedbamy nasze zęby i pozwolimy próchnicy się rozwinąć , może nas czekać poważniejsza terapia jak np.leczenie kanałowe lub nawet wyrywanie zęba. Innymi skutkami nieleczonej próchnicy są: zapalenia dziąseł , ropnie, poważniejsze powikłania związane z funkcjonowaniem całego organizmu ( np.zakażenie krwi) lub poszczególnych narządów.

Rezerwacja wizyty

Termin wizyty mogą Państwo ustalić przez internet, wysyłając e-mail, telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

 

NOWOŚĆ: Zarezerwuj wizytę przez internet!

 

Płock, ul.Słoneczna 3
+48 503 171 276

Zarezerwuj przez Internet

Izabela Grabowska-Fighiera - ZnanyLekarz.pl

chirurg stomatolog płock

Stomatologia Płock

Idealny gabinet stomatologiczny to taki, który wzbudza w klientach pewność, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że wykonywana przez nas stomatologia taka właśnie jest. Każdy przyjmujący u nas dentysta posiada nie tylko odpowiednie i wysokie kwalifikacje, ale również właściwe i przyjazne podejście do pacjentów, a już szczególnie takimi cechami odznacza się stomatolog dziecięcy.


Dobry dentysta to taki, który nie tylko poprawnie zdiagnozuje problem, ale też zaproponuje najlepszą metodę leczenia. Współczesna stomatologia oferuje wyjątkowe rozwiązania – bezbolesne, szybkie, bardziej trwałe. I każdy nasz stomatolog właśnie z takich umiejętnie korzysta. Skutecznie i od wielu lat zajmujemy się zarówno profilaktyką zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, jak i leczeniem ubytków. W dziedzinie naszej działalności znajduje się także protetyka, a także stomatologia estetyczna.


U nas dla każdego klienta znajdzie się stomatolog rozumiejący konkretne potrzeby wynikające zwłaszcza z wieku pacjenta. Do każdego klienta należy podejść indywidualnie, bo każdy ząb to odrębny przypadek, do którego pod żadnym pozorem nie można podchodzić w sposób mechaniczny. Tym też sposobem przyjmuje u nas stomatolog dziecięcy, który jest doskonale obeznany ze specyfiką pierwszych ząbków oraz wyróżnia się wyjątkowym podejściem do najmłodszych pacjentów, dentyści, dla których protetyka nie kryje w sobie tajemnic, czy też dentysta, który jest specjalistą od pięknego uśmiechu.


Możesz być pewien profesjonalnej opieki stomatologicznej ponieważ lekarz Izabela Grabowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, posiadając dyplom nr: 680/215 oraz legitymację członkowską nr: 424


Zapewniamy, że każdy pracujący u nas stomatolog korzysta z materiałów gwarantujących trwałość i estetyczny efekt. Ponadto sięgamy po nowoczesne urządzenia (w tym kamerę wewnątrzustną), mamy także możliwość zrobienia zdjęć RTG na miejscu. Leczenie kanałowe natomiast wykonujemy mikroskopem endodontycznym, który zapewnia większą precyzję wykonywanego zabiegu. Zaawansowana protetyka potrafi sprawić, że pacjent szybko zapomni o poczynionych zmianach, ciesząc się pięknym uśmiechem.


Każdy nasz dentysta to gwarancja wysokiej jakości usług oraz przyjaznej atmosfery. Oferujemy Państwu gabinet dentystyczny o charakterze rodzinnym, który zapewni komfort i uśmiech na twarzy wszystkim pacjentom, bez względu na wiek.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Stomatolog Izabela Grabowska. | Polityka prywatności | Informacja
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.