implanty płock

Już teraz zarezerwuj wizytę elektronicznie!

Z początkiem roku 2020 wprowadziliśmy możliwość elektronicznej rezerwacji.

Kliknij i zarezerwuj

Nasze usługi

Korony protetyczne i protezy zębowe
Współczesna protetyka nie zajmuje się,jak kiedyś tylko uzupełnieniem braków w uzębieniu ,stara się przywrócić uszkodzone lub utracone funkcje narządu żucia , eliminuje parafunkcje ,poprawia wygląd estetyczny twarzy , a tym samym wpływa na samopoczucie i zdrowie pacjenta.Braki w uzębieniu wynikają z różnych powodów , może to być wypadek lub są po prostu wynikiem upływu czasu. Braki takie oprócz konsekwencji estetycznych ,często utrudniają prawidłowe przeżuwanie pokarmów czy utrudniają mowę. Do przywrócenia zębom ich naturalnych funkcji oraz uzupełnienia takich braków estetycznych , wykorzystuje się właśnie korony , mosty i protezy.

Koronki, czyli korony.
Korony protetyczne to najprostszy sposób uzupełnienia uszkodzonych lub utraconych zębów. W przypadku gdy zębów nie można odtworzyć przy użyciu licówek lub materiałów kompozytowych , jedynym wyjściem pozostaje leczenie protetyczne. Koronki mogą być mocowane za pomocą specjalnych cementów , na częściowo uszkodzonych zębach poddanych uprzednio procesowi szlifowania , na implantach lub na mostach protetycznych. Decyzję o zastosowaniu najlepszego dla danego przypadku typu korony pacjent podejmuje wspólnie ze stomatologiem . Obecnie korony wykonywane są z różnych materiałów , stosuje się korony porcelanowe (na podbudowie metalowej) lub korony pełnoceramiczne.Stosowane są również korony akrylowe i metalowe.

Mosty protetyczne.
Mosty protetyczne stosowane są w przypadku większych braków w uzębieniu. Są to stałe uzupełnienia protetyczne , trwale osadzone w jamie ustnej , które nie mogą być z niej usunięte bez pomocy lekarza .Most składa się z przęsła odtwarzającego w różnym stopniu czynności i kształt utraconego zęba czy zębów oraz elementów łączących przęsło z filarem , który stanowi naturalny ząb lub korzeń. Mosty protetyczne mogą się wspierać na implantach lub zdrowych zębach pacjenta (zwanych zębami filarowymi), niestety to drugie rozwiązanie wiąże się z koniecznością szlifowania (spiłowania) zdrowych zębów.Mimo tego mosty protetyczne są często wykorzystywane gdyż jako uzupełnienia stałe (niezdejmowane) , charakteryzują się znacznie wyższym komfortem użytkowania niż protezy.

Protezy.
Alternatywą dla mostów protetycznych są tradycyjne protezy. Wprowadzane do jamy ustnej odbudowują utraconą czynność żucia ,poprawiają wymowę i przywracają zadowalający wygląd estetyczny.Są tańsze cenowo od mostów.Wyjmowane protezy tradycyjne mogące uzupełnić zarówno mniejsze jak i rozległe braki , charakteryzują się niższym komfortem użytkowania niż rozwiązania oparte na implantach.

Piśmiennictwo:Protetyka stomatologiczna- E. Spiechowicz.

Powszechnie uważa się, że protetyka to dziedzina stomatologii, która funkcjonuje dla osób starszych. Na szczęście dzięki wzrostowi świadomości dziś także osoby młodsze zgłaszają się do stomatologów-protetyków, dbając o to, by uzupełnić ewentualne ubytki w uzębieniu. Jest to dla nich ważne nie tylko z punktu widzenia wygody spożywania pokarmów, ale i z powodów estetycznych, zwłaszcza jeśli protetyka ma zapewnić braki w zębach przednich. O coraz większej popularności tej dziedziny świadczy także fakt, że protetyka dysponuje coraz bardziej zaawansowanymi oraz zróżnicowanymi możliwościami i materiałami, dzięki czemu każdy pacjent może wybrać rozwiązanie odpowiednie do swojego stanu uzębienia oraz możliwości finansowych.

W naszym gabinecie dentystycznym protetyka jest realizowana na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, by każdy pacjent mógł maksymalnie cieszyć się pełnym uzębieniem, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że protetyka coraz bardziej doceniana jest zwłaszcza ze względów estetycznych, dlatego też na ten jej aspekt kładziemy największy nacisk, jednocześnie dbając o najwyższą jakość usług.

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny protetyki.

Rezerwacja wizyty

Termin wizyty mogą Państwo ustalić przez internet, wysyłając e-mail, telefonicznie bądź osobiście w gabinecie.

 

NOWOŚĆ: Zarezerwuj wizytę przez internet!

 

Płock, ul.Słoneczna 3
+48 503 171 276

Zarezerwuj przez Internet

Izabela Grabowska-Fighiera - ZnanyLekarz.pl

chirurg stomatolog płock

Stomatologia Płock

Idealny gabinet stomatologiczny to taki, który wzbudza w klientach pewność, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że wykonywana przez nas stomatologia taka właśnie jest. Każdy przyjmujący u nas dentysta posiada nie tylko odpowiednie i wysokie kwalifikacje, ale również właściwe i przyjazne podejście do pacjentów, a już szczególnie takimi cechami odznacza się stomatolog dziecięcy.


Dobry dentysta to taki, który nie tylko poprawnie zdiagnozuje problem, ale też zaproponuje najlepszą metodę leczenia. Współczesna stomatologia oferuje wyjątkowe rozwiązania – bezbolesne, szybkie, bardziej trwałe. I każdy nasz stomatolog właśnie z takich umiejętnie korzysta. Skutecznie i od wielu lat zajmujemy się zarówno profilaktyką zdrowych zębów i pięknego uśmiechu, jak i leczeniem ubytków. W dziedzinie naszej działalności znajduje się także protetyka, a także stomatologia estetyczna.


U nas dla każdego klienta znajdzie się stomatolog rozumiejący konkretne potrzeby wynikające zwłaszcza z wieku pacjenta. Do każdego klienta należy podejść indywidualnie, bo każdy ząb to odrębny przypadek, do którego pod żadnym pozorem nie można podchodzić w sposób mechaniczny. Tym też sposobem przyjmuje u nas stomatolog dziecięcy, który jest doskonale obeznany ze specyfiką pierwszych ząbków oraz wyróżnia się wyjątkowym podejściem do najmłodszych pacjentów, dentyści, dla których protetyka nie kryje w sobie tajemnic, czy też dentysta, który jest specjalistą od pięknego uśmiechu.


Możesz być pewien profesjonalnej opieki stomatologicznej ponieważ lekarz Izabela Grabowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, posiadając dyplom nr: 680/215 oraz legitymację członkowską nr: 424


Zapewniamy, że każdy pracujący u nas stomatolog korzysta z materiałów gwarantujących trwałość i estetyczny efekt. Ponadto sięgamy po nowoczesne urządzenia (w tym kamerę wewnątrzustną), mamy także możliwość zrobienia zdjęć RTG na miejscu. Leczenie kanałowe natomiast wykonujemy mikroskopem endodontycznym, który zapewnia większą precyzję wykonywanego zabiegu. Zaawansowana protetyka potrafi sprawić, że pacjent szybko zapomni o poczynionych zmianach, ciesząc się pięknym uśmiechem.


Każdy nasz dentysta to gwarancja wysokiej jakości usług oraz przyjaznej atmosfery. Oferujemy Państwu gabinet dentystyczny o charakterze rodzinnym, który zapewni komfort i uśmiech na twarzy wszystkim pacjentom, bez względu na wiek.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Stomatolog Izabela Grabowska. | Polityka prywatności | Informacja
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.